Amazon prime dizi önerileri’mize Fleabag ile başlayalım, sonrasında Amazon prime dizi önerileri’mize The Boys, The Man in the High Castle gibi dizilerle devam ederiz. Amazon prime dizi önerileri :

Fleabag

Özgür ruhlu yalnızlar, dördüncü duvarın yıkılmasından büyük haz duyanlar ve biraz da Olivia Colman hayranlarını yakından ilgilendiriyor. Psikolojik zorluklar ve modern yaşamın zorluklarıyla başa çıkmaya çalışırken arkadaşlık ilişkilerini, aile ilişkilerini, iş ilişkilerini ve cinsel ilişkilerini yüzüne gözüne bulaştıran bir Londralı genç bir kadının yaşamını hüzünlü bir mizahla ele alan yazar Fleabag:çağımızın en yaratıcı yazar, komedyen ve oyuncularından Phoebe Waller-Bridge In tutku projesini canlandırıyor. IMDb puanı: 8.7/10

The Boys

“MARVEL mı DC mi?” sorularına karşı üçüncü bir cevap arayanlar için de aksiyonu ve efekti bol dizilerden zevk alan izleyicileri, biraz da gerçekte var olmaları halinde süper kahramanların çekilmez olacağına inananlar için mükemmel bir dizi.
The Boys, renkli kostümleri, fit bedenleri, örnek davranışları ve kahramanlık hikayeleriyle anlatılan süper kahramanların gerçekte var olmaları halinde çekilmez pop yıldızlarından ya da kaprisli yıldız futbolculardan farksız olacağı fikrinden yola çıkılıyor. Dizi, yozlaşmış bir süper kahraman şirketinin iç yüzünü ortaya çıkarmaya çalışan bir grup serserinin heyecan dolu maceralarına odaklanıyor. IMDb puanı: 8.7/10

The Marvelous Mrs. Maisel

Dönem dizilerinin komedi, komedilerin dönem dizisi olamayacağına inanmayanlar, güçlü kadın karakterler arayanlar, biraz da içindeki komedyeni keşfetmek isteyenler için tam sizlik diyebilirim. Dizi hakkında biraz bilgilendirecek olursak:İlk sezonuyla En İyi Komedi Dizisi dahil 2 dalda Altın Küre, En İyi Komedi Dizisi dahil 8 dalda Primetime Emmy ödülü kazanmış bu mucize dizi, 1950’lerin New York unda sıradan bir ev hanımıyken stand-up sahnesinde başarıyı yakalayan güçlü bir kadının yaşadıklarını ve şovlarını baştan sona konu alıyor.
IMDb puanı: 8.7/10

Mozart in the Jungle

Müzik listelerinden klasik müziği eksik etmeyenler, klasik müziğin sıkıcı olmadığını bilenler ve biraz da nabzı Mozart’la atanlar için ruhunuzu dinlendiren güzel bir dizi. Konusu ise:
İzleyici kitlesi yaşlandıkça zarar etmeye başlayan New York Senfoni Orkestrası’nın içinde bulunduğu ekonomik krizi aşabilmek için başına getirilen genç, çılgın ve enerjik Şef Rodrigo ve orkestrasının ilişkisi üzerine kurulu Mozart in the Jungle, söylentilere göre New York Filarmoni Orkestrası’na dair oldukça tutarlı dedikodulara dayanmakta. Gael García Bernal, Lola Kirke, Bernadette Peters ve Malcolm McDowell‘ı buluşturan bu dizi, bir klasik müzik ziyafeti sunarken ruhunuzu dinlendiriyor ve bunun eşliğinde kahkaha vaadinde de bulunuyor, New York’tan Venedik’e kadar uzanıyor. IMDb puanı: 8,2/10

Undone

Farklı animasyon tekniklerine sevenler, zamanı su gibi akıp gitmesi haline getiren hikayelere kulak kesilenler, biraz da fantezi dünyasında gezinenler için birebir bir dizi.
Amazon Prime animasyon dizisi Undone, ölümcül olabilecek bir kazayı atlattıktan sonra zamanla arasındaki tuhaf bağı ve zaman algısının diğer insanlardan farklı olduğunu keşfeden bir kadının yaşadıklarını konu almakta. Yeteneğini keşfeden Alma, bunu babasının ölümünün arkasındaki gizemi çözmek için kullanmaya karar veriyor. Alışılmışın dışındaki animasyon teknikleriyle dikkat çeken Undone, fantastik konusuyla sizi içine çekeceğinden emin olabilirsiniz. IMDb puanı: 8.2/10

Upload

Teknolojiden anlayanlar, ölümden sonraki yaşama dair düşüncelere dalıp gidenler, sanal hayata ve biraz da sanal aşklara inananlar için güzel bir dizi. Konusundan bahsedecek olursak:
Ölümden sonra tüm belleğinizi bir sisteme yükleyerek burada fiziksel olmasa da yaşama devam edebileceğinizi bir düşünün. The Office ve Parks and Recreation gibi dizilerin yaratıcısı olan Greg Daniels In yeni dizisi olan Upload, böyle bir gelecekte geçiyor diyebiliriz. Ölümünün ardından upload (yüklenen) edilen yazılımcı Nathan ve fiziksel dünyadaki “meleği”, onun ölümün ardındaki sır perdesini araladıkları bir dizi. IMDb puanı: 8.0/10

Homecoming

Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı hikayeler arayanlar, komplo teorilerine kolayca kendini kaptıranlar, biraz da ekranlarda Julia Roberts’ı görmeyi özleyenler için önerebileceğim ve izleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacağından eminim. Konusundan bahsedecek olursak:
Farklı platform ve kanallarda sayısı gittikçe artmakta olan antoloji dizileri Amazon Prime dizileri arasında da yer aldı. Homecoming, adını eski askerlerin sivil hayata uyum sağlamasını kolaylaştırmayı amaçlayan bir programdan alan dizimiz, bu programdan doğan, tuhaf işler çeviren bir grubun yol açtığı gizem ve gerilim dolu olaylara odaklanmakta. Dizinin ilk sezonunda başrolü Julia Roberts üstlenirken, ikinci sezonda ise onun yerini Janelle Monae alıyor.