2001 yılında ilk The Lord of the Rings filmi yayınlandığından beri izlenme rekorları kıran üç serilik yapım sonunda izleyicilerinin karşısına dizi olarak çıkmaya hazırlanıyor. Birçok ödülü almaya hak kazanmış olan film aynı adı taşıyan yazar J. R. R. Tolkien’in kitabından uyarlanarak büyük bir bütçeyle çekilmişti. Şimdi ise Amazon Prime ekranları 250 milyon dolarlık bir bütçe ayırıp dizi çekimleri için 5 sezonluk anlaşma sağladı ancak şimdilik ilk 2 sezonun onayı alındı.

Dizi konu olarak ise Lord of the Rings filminde yaşananlardan çok daha öncesine yüzüğün ortaya çıktığı dönem olan orta çağ dünyası ikinci çağına odaklanacak. İlk sezonu sekiz bölümden oluşması planlanan yapımın şimdiler de Spin-off dizisi yapılacağına dair bile söylentiler var. Büyük bir bütçe ayırılan yapımın başrol oyuncusunu ise Game Of Thrones ile tanınan isim Robert Aramayo canlandıracak.

The Lord of the Rings Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Orta da henüz kesin bir tarih olmasa da The Lord of the Rings dizisinin 2021 yılı içerisinde yayınlanması bekleniyor. Dizinin çekimlerine Yeni Zelanda’nın doğa harikası bölgelerinde başlandı bile. Amazon Prime şimdilik sadece dizi hakkında ufak bir sinyal vermiş olsa da dizinin isimi bile halen netleşmiş değil.

 

The Lord of the Rings Oyuncuları

 

Şimdilik gelen bilgiler arasında sadece başrol oyuncusunun yakışıklı genç oyuncu Robert Aramayo olduğu biliniyor. İngiliz aktör Robert 6 Kasım 1992 Kasım ayı ve akrep burcu doğumludur. İlk olarak kariyerinde Game Of Thrones dizisinde Kuzey Muhafızı olarak bilinen Stark Hanesinin başı Eddard Stark rolünü canlandırdı. Daha sonra genç oyuncu Discovery Channel kanalında yayınlanan Harley and the Davidsons dizisinde Harley’in ortağı olan William S. Harley karakterine rol verdi.