Türkiye’de ilk bağımsız dizi platformu BLU TV’den uzun süre sonra EXXEN dijital pltaforma giriş yaptı. Özellikle son zamanlarda Türk yapımcılığında kaliteli içerikler sık sık gündeme gelmeye başlamıştı. Bu dizileri ve filmleri medya kuruluşları yayınlamayı kabul etmeyince yeni bir platform arayışına girildi. Netflix gibi daha çok gençlere ve alt yaş gruplarına hitap eden dijital yayın platformları her geçen gün daha popüler olmaya devam ediyor. Acun Ilıcalı Türk Yayın tarihine eğlenceli showlarla adını yazdırmayı başardı. EXXEN hem çocuklara hem gençlere yepyeni içeriklerle, kaliteli projeksiyonlarla güzel vakit geçirteceğe benziyor.

EXXEN dijital platformu en sevilen YouTube fenomenleriyle, en sevilen çocuk dizileriyle, en sevilen showlarıyla şimdiden bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Sizler için şimdiye kadar yayınlanmış ve yayınlanması planlanan dizilerin hepsini listeledik. EXXEN’in beğenilen ve sevilen dizileri şöyle:

 

ÖĞRENCİ EVİ EXXEN’DE

 

Öğrenci evinde bambaşka karakterlere sahip üniversite öğrencileri bir dizi tesadüf eseri bir evi paylaşmak durumunda kalır. Evin sahibi Güney Doğu’dan gelen zengin bir aşiretin mirasçısıdır kalabalık aile ortamına alışmış gencimiz küçük malikanesinde yalnız kalmaktan korkuyordur. Başka şehirden gelen öğrencimiz tamamen bir anne kuzusudur ve hayata tek başına atılmaktan korkuyordur. Bu duruma bozulan babası çareyi onu İstanbul’a bırakıp kaçmakta bulur. Üçüncü gencimiz yan malikanede yaşayan zengin bir iş adamının şımarık oğludur. Sürekli baba parası yiyen ve despot babasıyla sorunlar yaşayan genç bu hayattan kurtulmak için çareyi yan eve taşınmakta bulur. Dördüncü gencimiz ise ailesine doktorluğu burslu okuyan idealist birisi. Sanat aşkıyla doktorluğu bırakıp bursunu da kaybedince yurttan atılır. Kalacak bir yer ararken tesadüfen öğrenci evine düşer. Renkli karakterleri ve kaliteli senaryosuyla, öğrenci evi en beğenilen EXXEN dizilerinden birisi oldu. Ayrıca son zamanlarda yapılmış en iyi ‘üniversite çağı’ dizisi olmaya aday görünüyor.

 

YETİŞ ZEYNEP’LE EĞLENCELİ AİLE KOMEDİSİ

 

Yetiş Zeynep tasarımcı olmak için gittiği evde tesadüf eseri ‘dadı’ olarak iş başlayan Zeynep’in hikayesini anlatıyor. Dizide Zeynep’in renkli karakterinden çok çalışmaya başladığı evin birbirinden ilginç karakterleri dikkat çekiyor. Zeynep acaba onların üstesinden gelebilecek mi?

 

SİHİRLİ ANNEM TEKRAR EKRANLARDA

 

Dizinin ilk yapımının başarısının hala devam ettiğini gören yapımcılar yeni dizi için kolları sıvadı. Sihirli Annem’in tekrar çekilme sebebi hala YouTube’da sevilerek izleniyor olması. EXXEN’in kurucusunun kızı Melisa’da fanlarından birisi. Bu kadar sevilen bir diziyi tekrar çekmek küçük hayranlarını çok sevindirdi. Son zamanlarda çocuklara hitap eden dizilerin olmamasıyla da “Sihirli Annem” büyük bir boşluğu doldurmuş olabilir.

 

HÜKÜMSÜZ HUKUK DİZİSİ

 

Türk dizi severlerin içinde sessiz bir grup var ki asla “büyük dava”larında vazgeçmiyor. EXXEN Türk hukuk dizilerinde ki açığı görmüş olmalı ki Hükümsüz’ün yapımına onay vermiş. EXXEN güzel hikayeleri yanında projelerinde sevilen oyunculara yer veriyor. Hükümsüz Türkiye’de ki en önemli toplumsal sorunlardan birisi olan kadın cinayetlerini konu alıyor. Dizinin çarpıcı başlangıcı ve izleyicileri içine alan olay örgüsü oldukça sevildi. Ekranların sevilen yüzleri Hande Doğandemir ve Alican Yücesoy’la hikaye ve karakterler mükemmel bir uyum sergiliyor. Dizinin motivasyonu yüksek olması ve “engellenebilir her ölüm cinayettir” sloganıyla izleyiciye bambaşka bir hikayenin kapıları aralanıyor.

 

ŞEREF BEY

 

Haluk Bilginer’in başrol oynadığı dizide uçuk kaçık romantik bir hikaye izleyiciye sunuluyor. Dizinin anakarakteri Şeref bey Arnavutluk’tan gelmiştir ve yeni yaşamıyla birlikte onu hiç beklemediği güzellikler karşılar.

 

OLAĞAN ŞÜPHELİLER

 

Gerilim türünde ki dizide hikaye cinayetler üzerinde kurgulanıyor. Cinayet işleyen üç ev kadının etrafında şekillenen olay örgüsü bir hayli çarpıcı. Gerçek hayatın en sert çıkmazlarını seyircinin karşısına getiren dizi suç, gerilim türü sevenlere kaliteli bir içerik sunuyor.

 

VAHŞİ ŞEYLER

 

Türk filmlerinden alışık olduğumuz sürükleyici komedi tarzında yapılan bu dizide izleyici acı, sevinç, şaşkınlık ve daha pek çok duyguyu üst üste yaşıyor. Dizinin hikayesi trajedilerle dolu olsada Nurgül Yeşilçay’ın neşeli ve kendinden emin tarzıyla olaylar eğlenceli bir hale geliyor.

 

İŞTE BU BENİM MASALIM

 

Türk dizi tarihinde daha önce müzikal gençlik dizisi tarzında bir dizi çekilmemişti. Genellikle Disney’de görmeye alışık olduğumuz müzikallere benzeyen dizinin başrolünü Aleyna Tilki ve Cemal Can Canseven paylaşıyor.

 

EXXEN dijital yayın platformu dizileri kadar reality showlarıyla da kendinden uzun süre bahsettirdi. Yayına giren ve çok sevilen showları hem küçük izleyicileri hemde yetişkinler tarafından en beğenilen konseptleri içeriyor.