Hükümsüz dizisi konusu ve oyuncuları internet kullanıcıları tarafından fazlasıyla araştırılıyor. Acun Ilıcalı’nın yeni dijital yayın platformu Exxen’in dizilerinden biri olan Hükümsüz dizisi fazlasıyla ilgi görüyor. 5 Ocak’ta ilk bölümüyle TV8 ekranlarında yayınlanan Hükümsüz dizisi bir çok izleyeni kendisine kitledi diyebiliriz.
Acun Ilıcalı’nın 2021 yılı sürprizi olan yeni dijital platformu Exxen’de öne çıkan dizilerin başında Hükümsüz Dizisi yer aldı. Peki Hükümsüz hakkında neler biliyoruz?

Hükümsüz Dizisi Hakkında

Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini üstlendiği Hükümsüz, zaten oyuncu kadrosu ile büyük dikkat çekiyor. Exxen’e üye olanlar hemen dizinin tüm bölümlerini izlemek istedi. Hükümsüz, öyle güzel başladı ki, sosyal medyada dizi hakkında birçok olumlu yorum bulunmasının yanı sıra övgüler yağmaya devam ediyor.
Exxen platformunun en kaliteli içeriği olarak yorumlanan Hükümsüz dizisi, birçok kişiyi kendisine kilitlemeyi başardı. Tüm bölümlerin yer almaması, dijital platform ruhuna aykırı bir durum olarak da biraz tepki çekti diyebiliriz. Exxen izleyicileri yeni bölümleri sabırsızlıkla bekliyor ve tüm bölümler olmadığı için haklı olarak platforma kızıyor. Şuanda yayınlanan bölüm sayısı 5. Her hafta yeni bölümler gelmeye devam ediyor.
Bir dizi hayranı Hükümsüz hakkında şu yorumlarda bulundu: “Şaşkınlıktan yazacak hiçbir şey bulamıyorum. Kilitlendim. Bana göre dijital proje olması, içeriği özgürleştiriyor. Fakat bir yerden sonra keşke farkındalık yaratmak için televizyon için olsaydı da herkes izleseydi dedim. Tek kelimeyle harika.”
Toplumsal farkındalık konusunda çok önemli mesajlar veren dizinin, Exxen dışında normal bir kanalda yayınlanarak toplumun bilinçlenmesi konusunda önemli adımlar atılmasını sağlayarak büyük bir işlevi olacağından emin olanlar da var, haksızda sayılmazlar.

Hükümsüz Dizisinin Konusu

“Engellenebilir her ölüm, cinayettir” sloganı ile yola çıkan ve fazlasıyla ilgi gören Hükümsüz dizisi, gerçek hayatta yaşanmış olan hikayelerden derlenen kadın cinayetlerini konu almakta.
Hükümsüz dizisi, katledilen hayallerin hikayesini konu ediniyor da diyebiliriz. Esma babasının hukuk bürosunun ikinci patronu olan güzel, hırslı ve güçlü bir kadın. Filiz ise inatçı ama kırılgan bir avukat adayı, bir cinayet bu iki farklı kadının yollarını kesiştiriyor. Peki devamında olaylar nasıl ilerliyor ve neler olacak ilerleyen bölümlerde cevabımızı alacağız.

Hükümsüz Dizisi oyuncuları:

Burçin Terzioğlu- Esma
Hande Doğandemir- Filiz
İsmail Hacıoğlu- Selim
Alican Yücesoy- Serdar