Şeref Bey Dizisi, Acun Ilıcalı’nın kurucusu olduğu EXXEN platformunda yayınlanacak yapımlardan birisi oldu. Başrolünü ise birçok başarılı yapımlarda oyunculuk yapan Haluk Bilginer üstleniyor.
Yönetmenliğini Onur Ünlü’nün ve proje tasarımını Ali Atay’ın üstleneceği dizi hayranlarını fazlasıyla meraklandırdı.
“Şeref Bey” dizisinin proje tasarımı Ali Atay’a ait olduğunu biliyoruz. Onur Ünlü’nün yönetmen koltuğunda olduğu dizinin başrollerinde Haluk Bilginer, Songül Öden ve Ertan Saban’ın oynayacağı öğrenilen “Şeref Bey” şimdiden Exxen izleyenleri tarafından merak konusu oldu.
Şeref Bey Dizisi’nin başrolü Haluk Bilginer bilindiği üzere geçen yıl 47.si düzenlenen Uluslararası Emmy ödüllerinde “Şahsiyet” dizisinde hayat verdiği Agah Bey başrolündeki başarısı ile “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanmıştı.
Ali Atay ve Haluk Bilginer ikilisi 2019 yılında ulusal ve uluslararası festivallerde ödül alan Nuh Tepesi filminde birlikte rol almıştı. Bu ödüller ve oyunculukların üstüne izleyenlerin her geçen gün daha fazla meraklanmaması elde değil. Peki Şeref Bey Dizisi’nin konusu ne?

 

ŞEREF BEY’İN KONUSU

 

Şeref Bey Dizisi’nin konusu:Şeref Bey romantik ve hassas olduğu kadar prensiplerine sıkı sıkıya bağlı ve son derece inatç bir kişiliktir. Arnavutluk’tan Türkiye’ye göç eden ve en iyi aşçılar arasında gösterilen Şeref Bey bu kez yeni bir hayat için yola çıkıyor ama hiç beklemediği sürprizler ve kim bilir belki de onu yeni bir aşk bekliyordur. 10 bölümden oluşacak komedi türündeki dizinin türü hakkında konuşacak olursak kara komedi olduğu biliniyor. Bölümleri ise 30, 40, 50 dakika şeklinde değişiklik gösteriyor. Biraz daha detaya girecek olursak dizide Şeref Bey eşini kaybetmiş yalnız yaşayan yaşlı bir adam. Avukat olan manevi oğlu ile aynı apartmanda yaşıyor ve biraz da asabi. Şile de bir evi olan Şeref Bey bu evin kirası ile ihtiyacı olan bir kızı okutuyor ve kira parası direk kızın hesabına yatıyor.Nejat, Solmaz, Suna ve Yıldız Şeref Beyin Şile’deki evinde restoran işleten kiracıları rolünü alıyor. Nejat düzenbaz bir adam ve aylardır Şeref beye kirasını ödemiyor. Şeref bey ise kiracılarının kira ödemediğini yardım ettiği kızın okulu bırakmak zorunda kaldığını kahrolarak öğrendiğinde fark ediyor. Biriken kira borcunu bir türlü alamayan Şeref bey kiracılarını evinden çıkarmak için bir mücadeleye girerken yaşadığı evinin sağlam olmadığı için maalesef yıkılması gerektiği haberini alıyor. Bunun üzerine de Şeref bey Şile’deki evine taşınmak zorunda kalıyor. Tüm bu olayların üzerine birde hala evinden çıkaramadığı kiracıları eklenince Şeref Bey’in maceraları şimdi başlıyor. Şeref Bey, yeni bölümleriyle her cuma exxen platformunda yayınlanıyor.

 

ŞEREF BEY DİZİSİ YORUMUM

 

Şeref Bey Dizisi, Ali Atay kaleminden çıkan bu iş bence oldukça iyi. Uzun zamandır izleyebileceğimiz Türk komedi dizisi sektörde yoktu. Şeref Bey dizisi deyim yerindeyse ilaç gibi geldi. Komedi dizilerine hasret kaldığımız ve gülmeye çok ihtiyacımızın olduğu sıralar sürekli eski dizi ve filmleri izlemeye başlamıştım. Artık replikleri ezberleme seviyesine ulaşmışken Şeref Bey dizisi çok mutlu etti ve fazlasıyla iyi geldi.

 

ŞEREF BEY DİZİSİ OYUNCULARI

 

Şeref Bey Dizisi Oyuncuları Kim ?

 • Haluk Bilginer- Şeref Bey
 • Songül Öden- Neşe
 • Ertan Saban- Luran
 • Devrim Yakut- Solmaz
 • Serhat Kılıç- Nejat
 • Ahmet Rıfat Şungar- Baki
 • Beyti Engin- Doktor Naim
 • Şükran Ovalı- Suna
 • Ecem Uzun- Yıldız
 • Barış Yıldız- Berkecan
 • Hakan Salınmış- Abidin
 • Erdem Kaynarca- Oktay
 • Balım Gaye Bayrak- Ayşe