Elon Musk Dogecoin’i uçurdu: Geçtiğimiz hafta twitter kullanmayı bıraktığını açıklayan Elon Musk kısa süre içerisinde twitter’a geri döndü. Bugün paylaşımlara yeniden başlayan Elon Musk, Dogecoin paylaşımlarıyla kripto para camiasını birbirine katmakla kalmadı ve Dogecoin’i uçurdu. Elon Musk’ın attığı tweetin ardından ufak bir pump yaşayan Dogecoin, sadece dakikalar içerisinde yüzde 68 değer kazandı. Musk’ın attığı tweetler sayesinde Dogecoin yükselişe geçti.Deyim yerindeyse Elon Musk Dogecoin’i uçurdu. Musk’ın attığı tweetleri merak ediyor ve görmek istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz, tweetlerini bizde ele alacağız zaten. Peki Elon Musk Dogecoin’i Uçurdu dememizi sağlayan tweetler neler ?

ELON MUSK’IN DOGECOİN HAKKINDA Kİ TWEETLERİ

Elon Musk Dogecoin’i uçurdu dedirten ve günün konusu olan tweetler:
Musk’ın tweetleri, kripto para camiasının sevdiği “To The Moon” (Ay’a) ifadesini anlatan bir görseli paylaşarak başladı. Bunun hemen ardından ise “Dogecoin” yazan Musk, bu altcoinin sadece yarım saat kadar kısa bir süre içerisinde %68 kadar değerlenmesini sağlamış oldu. Sadece bununla da yetinmeyen ünlü milyarder Musk, paylaştığı bir görselle de Dogecoin’e verdiği desteği de apaçık göstermiş oldu.
Görselde Aslan Kral göndermesi yaparak meşhur Aslan Kral emote’ine kendisinin dogecoin simgesi olan Japon shiba inu köpeğini shoplayarak bir fotoğraf paylaştı ve tweet’e başlık olarak “ur welcome” (birşey değil) yazdı.
Elon Musk’ın Dogecoin’i pumplama çalışması tabii ki bunlarla da sınırlı olmadı.
“Dogecoin halkın kripto parasıdır” tweetini atıp ardından altında flood olarakta: “Sahip olmak için bir gigachad olmaya gerek yok” tweeti attı. Ardından da “Yüksekler yok, düşükler yok, sadece Doge” diye tweet atarak düşüncelerini ifade etti.
Twitter’da 45,3 milyon takipçisi ve yaklaşık 13,4 bin tweet’i olan Musk, son dönemde kripto paralar ve hisse senetleriyle ilgili tweetler atarken, attığı tweetler şirket hisselerini ve kripto paraları fazlasıyla arttırıyor.
Daha önce de GameStop, Etsy ve CD Projekt hisseleri hakkında tweetler atan Elon Musk: Attığı twitler sonrası büyük ölçüde değerleri artmıştı.

 

DOGECOİN FİYATLARI YÜZDE 68 ARTTI

Elon Musk Dogecoin’i uçurdu dememizde ki en büyük nedense attığı tweetlerin ardından kısa süre içerisinde dogecoin fiyatlarının yüzde 68 artması oldu. Peki dogecoin ne kadardı, ne kadar oldu şimdi bunlardan bahsedeceğiz. Geçtiğimiz haftalarda bir gün içerisinde yaklaşık yüzde 810 luk bir artışla 0.0062 TL den 0,50 TL’ ye kadar yükselmişti. Bu yükselişin ardından çoğu kripto para borsası dogecoin işlemlerini durdumuştu. Bu yükselişle birlikte kripto para dünyasında 7. sıraya oturmuştu. Tekrar düşüşe geçen Dogecoin bugün de Musk’ın tweetleriyle birlikte %68 değer kazandı. Bugün sabah saatlerinde 0.22 TL değerinde olan Dogecoin, Musk’ın attığı tweetlerin ardından peşpeşe yükselerek 0.41 TL’yi gördü. Yüzde 68 artan dogecoin yatırımcılarını fazlasıyla mutlu etti.

DOGECOİN GRAFİK

Elon Musk Dogecoin’i uçurdu iddialarını bize sunan grafiğe ait yorumlarımız şunlar:
TradingView aracılığıyla sağlanan grafikte, Dogecoin 15’er dakikalık periyotlarda neler olduğunu ve yükselişini gözler önüne seriyor. Kendizinde Dogecoin grafiğinde rahatça görebileceğiniz üzere Musk’ın yaptığı açıklamalardan sonra üst üste 4 kez yeşil mumu yakan(Her mum 15 dakika) ve yüzde 68’lik bir yükseliş yaşayan Dogecoin, ciddi yükselişlerinin ardından sadece 15 dakika da ciddi bir düşüş yaşadı. Sabah 7.30 saatlerinde 100 satoshi seviyelerinde işlem görmekte olan Dogecoin, Elon Musk’ın yaptığı tweet paylaşımlarının hemen ardından:önce 155 satoshi seviyesine ulaştı ardından ise 127 satoshi seviyelerine kadar geriledi. Dogecoin bugünlerde kripto para yatırımcılarının yakın takibinde olacağa benziyor.