Cobra Kai 4. sezon ne zaman? 2 Mayıs 2018‘de Youtube Premium tarafından yayınlanmaya başlanan ve hala da yayınlanmakta olan bir Karate Kid efsanesi. Karate Kid efsanelerinin aynı karakterlerle yer aldığı dizi yayınlandığı günden bu yana büyük ilgi toplayıp büyük bir kitleye sahip oldu.

Özellikle dizinin Youtube Premium’dan Netflix’e geçmesi ile birlikte izleyici kitlesinde de ekstrem bir artış yaşandı. Buda akıllara bir kez daha Cobra Kai 4.sezon ne zaman? sorusunu getirdi. Basında yer alan bilgilere göre Cobra Kai’nin 5 hatta 6’ncı sezonu bile gelebileceği görüşündeyiz. Netflix dizinin dördüncü sezon onayını Ekim ayında verdi.
3.sezonda bu nasıl sezon diyenler olmuş olabilir. Bence 3. sezon 4.sezon için çok güzel bir altyapı oluşturdu ve karakterlerle ilgili daha kapsamlı bilgiler edindik. Dördüncü sezonda; dizinin başından beri birbirleriyle anlaşamayan, birbirlerinden haz etmeyen Johnny Lawrence ve Daniel LaRusso’nun omuz omuza verip Kreese ile mücadelelerine tanık olacağız. Cobra Kai 4. sezon ne zaman? Sorumuzun karşılığını birazda olsa alabildik.

Cobra Kai 4. Sezon

Cobra Kai 4. sezon ne zaman ve senaristler bu konuda ne diyor? Cobra kai serisinin senaristi, yönetmeni ve yaratıcılarından biri olan Jon Hurwitz, Twitter hesabından attığı tweetle 4.sezonun müjdeleyicisi olmuştu tweette:
4. sezon yazarlar odasının son günü. Dünyadaki en sevdiğim insanlardan bazılarıyla 14 hafta. Senaryolar geliyor. Çekime başladığımızda her şeyi yazıp güzelleştireceğimiz için heyecanlıyız. Başka bir harika sezon olacak! demişti.
Senarist Jon Hurwitz başka paylaşımda ise çekimlere en erken 2021’in ilk aylarında başlayabileceğini ve takvimin COVID-19’un seyrine göre değişebileceğini açıklamıştı. Aynı paylaşıma takipçisinden gelen “4. sezon ne zaman gelecek” sorusuna Hurwitz şu şekilde cevap verdi:
4. Sezonun 3. Sezondan yaklaşık bir yıl sonra geleceğini düşünürdüm. şeklinde Cobra Kai hayranına yanıt vermişti.

Cobra Kai Konusu

Karate Kid filmlerinin devamı niteliğinde olan dizinin konusu şu şekilde: Hayatlarını değiştiren turnuvadan onlarca yıl sonra Johnny ile Daniel arasındaki rekabet yeniden gün yüzüne çıkıyor. 1984 yılında gerçekleşen All Valley Karate Turnuvası’nda yaşanan olayların otuz yıl sonrası anlatılıyor. İki dövüşçü de yıllar içerisinde olgunlaşmış ve birbirlerinden farklı bihaber hayatlar sürmüştür. Zor zamanlardan geçen Johnny Lawrence, geçmişteki günlerine geri dönebilmek için dövüş okulu Cobra Kai’yi yeniden açmaya karar verir ve yeni öğrencilerini kendi usulüyle eğitmeye başlar. Bunun farkına varan Daniel LaRusso ise karşı hamlede bulunup kendi jodosunu açmaya karar verir. Johnny Lawrence ve Daniel LaRusso arasındaki rekabet yeniden kızışacaktır. Bu da Cobra Kai 4. sezon ne zaman sorusunu yeniden akıllara getiriyor.

Cobra Kai 4. Sezon Oyuncuları

Cobra Kai 4. sezon ne zaman sorusunu cevaplamış olduk. Cobra Kai 4. sezonunda oynayacak olan oyuncuların listesi de şu şekilde:
William Zabka – Johnny Lawrence
Ralph Macchio – Daniel LaRusso
Xolo Maridueña – Miguel Diaz
Courtney Henggeler – Amanda LaRusso
Tanner Buchanan – Robby Keene
Griffin Santopietro – Anthony
Mary Mouser – Samantha LaRusso
Jacob Bertrand – Hawk
Martin Kove – John Kreese
Nichole Brown – Aisha
Gianni Decenzo – Demetri
Owen Morgan – Bert
Hannah Kepple – Moon
Cameron Markeles – Frank
Asher Sheets – Yeni Cobra Kai öğrencisi