Nasılsınız , sevgili gençler! ? Hormonal olarak mı yoksa gerçekten kızgın mısın? Yoksa şimdi bir yetişkin misin ve ofise gitme konusunda endişelenmene gerek olmadığı bir süre için nostaljik mi hissediyorsun? Durum ne olursa olsun, endişelerinizi bir kenara bırakın ve ya sıkıcı lise hayatınıza kıyasla tuhaf hissettirecek ya da kiranızı nasıl ödeyeceğinizi bulmanız gerekmediği günleri anımsatacak bir film çekin. İşte Netflix’te yayınlanan, korku, romantizm ve macera dolu yedi harika genç merkezli film.

1- Ferris Bueller’le Bir Gün

Şimdiye kadar yapılmış en iyi gençlik filmlerinden biri ve kesinlikle okulu terk etme hakkında yapılmış en iyi film Ferris Bueller’le Bir Gün, bir nesil öğrenciye oynamaya ve hayatı yaşamaya ilham verdi. Matthew Broderick, sınıfın sınırlarından uzak vahşi bir günde çekilmez müdüründen kaçan sevimli bir serseri olan Ferris Bueller’ı canlandırıyor.

2- Öpüşme Kabini

Elle Evans (Joey King) okuldaki en popüler kız olmayabilir, ancak okul karnavalında öpüşme kabinini yönetmeye gönüllü olduğunda sosyal statüsü kesinlikle yükselir sadece kendisi ve sevgilisiyle dudaklarını kilitlemek için iyi bir plan. En iyi arkadaşın erkek kardeşi.

3- Sierra Burgess Is a Loser

Stranger Things ‘s Barb, sonunda Netflix’in en son orijinal gençlik komedisinde başrol oynadığı Shannon Purser’ın, kendi aşklarını yakalamak için okuldaki en popüler kızla takım kuran serseri rolüyle gönüllerde taht kurdu.

4- The Spectacular Now

Partiler yapan bir lise son sınıf öğrencisi (Miles Teller) ve popüler olmayan bir uyumsuz kişi (Shailene Woodley) bu gençlik dramasında beklenmedik bir romantizm bulduğunda, karşıtlar her zaman olduğu gibi ilgisini çeker.

5- Süper Karanlık Zamanlar

Genç ve en iyi arkadaşlar Zach ve Josh sıradan bir hayatları var, idyll banliyölerde yaşıyor. Ancak korkunç bir trajedi ve ardından gelen örtbas olayları gerçekleştiğinde, ikili arkadaşlıklarının bu karanlık, 90’lı yılların geriliminde sınandığını görür.

6- Sevdiğim Tüm Erkeklere

Lara Jean Covey, eski aşıklarına sadece gözleri için aşk mektupları yazan tipik aşk tanrısı genç bir kız. Ama mektuplar sevgilinin eski sevgililerine gittiğinde, çocuklar eski duyguları hakkında onunla yüzleşirken hayatı kaosa sürükleniyor.

7- Zamanda Kıvrılma

Meg Murray (Storm Reid), kayıp astrofizikçi babasının hala hayatta olduğunu öğrenir üç gizemli kadın sayesinde (Oprah Winfrey’den Mrs. Hang, Reese Witherspoon’dan Mrs. Whatsit ve Mindy Kaling’den Mrs. Who), zamanda yolculuk ettiğini ortaya çıkarır. Film biir diğer boyutta geçiyor.