The Last Kingdom 5. Sezon Bernard Cornwell tarafından yazılan aksiyon dolu romanları uyarlamaya devam edecek olan The Last Kingdom’ı beşinci sezon için yeniden geliyor.
Bazı hayranlar, devam eden coronavirus salgını ışığında prodüksiyonun devam edip edemeyeceğini merak etmişlerdi, ancak neyse ki çekimler çoktan başladı.
Alexander Dreymon ile Q & A söz konusu haberi doğruladı oyuncular ve ekip çok sıkı COVID-19 yönergelerini takip ediyor ve olduğunca önlemler alınıyor.
Bu uğraşların hepsi The Last Kingdom 5. Sezon’u biran önce hayranlarıyla buluşturmak ve herkesi ayağa kaldırmak için.
Cornwell’in serisinin son kitabı olan Warlord (Savaş Lordu) , kısa süre önce Bebbanburg’un destansı destanından Uhtred’e bir son veren güçlü eleştirilerle yayınlandığı için The Last Kingdom hayranı olmak için heyecan verici bir zaman diyebiliriz.

The Last Kingdom 5. Sezon Ne Zaman?

Bir ile dört arasındaki sezonların hepsi düzensiz olarak geldi.
BBC’de yayınlanan ilk ikisi sırasıyla Ekim 2015 ve Mart 2017’de ekranlara çıktı.
The Last Kingdom daha sonra Netflix tarafından çekildi, üçüncü sezon Kasım 2018’de ve dördü 26 Nisan 2020’de açıldı. Peki The Last Kingdom 5. Sezon ne zaman?
Yukarıda söylediklerimizi akılda tutarak, ne zaman döneceğini tahmin etmek zor, ancak şu anda olan her şey için olmasaydı(coronavirüs), Nisan 2021 bizim tahminimiz olurdu. Bununla birlikte, 2021’in ortalarında tekrar bizimle olma ihtimali var. Ama emin olun ki, oyuncular ve ekip sıkı çalışıyor. tweet:

Yönetmen ve yapımcı Nigel Marchant şunları söyledi: “Tüm dünyada izleyicileri heyecanlandırmaya devam eden The Last Kingdom ile gerçekten gurur duyuyoruz. Geçen sezon muazzam bir tepki aldık, bu yüzden Netflix’te beşinci sezon için çekimlere başlamaktan mutluluk duyuyoruz. Böylesine sadık bir hayran kitlesiyle, izleyicilere görevinin bir sonraki aşamasında Uhtred’i takip etme şansı vermekten heyecan duyuyoruz. ” açıklamalarında bulunmuştu.

Buda demek oluyor ki The Last Kingdom 5. Sezon bizden çokta uzakta sayılmaz.

The Last Kingdom 5. Sezonunun Kadrosunda Kimler Olacak?

The Last Kingdom 5. Sezon için kimin geri döneceğine dair doğrulanmış birkaç ayrıntı var, ancak Alexander Dreymon’un Bebbanburg’dan Uhtred rolüyle The Last Kingdom kadrosuna bir kez daha liderlik etmek için geri döneceğini biliyoruz.
Emily Cox’un ayrıca, en son ormanda tek başına doğum yaparken görülen Uhtred’in çocukluk arkadaşı ve düşmanı Brida rolünü tekrarlaması muhtemeldir.
Mark Rowley, Ewan Mitchell ve Arnas Fedaravičius, Uhtred’in sadık müttefikleri olarak hayranların favorileri haline geldi, bu yüzden gelecek birçok macera için onun yanında kalmalarını umuyoruz.
Viking tarafında, Haesten (Jeppe Beck Laursen) her şeye rağmen maalesef hala hayatta, Sigtryggr (Eysteinn Sigurðarson) ise Uhtred’in kızı Stiorra (Ruby Hartley) ile ortaklık kurdu.
Winchester’da dördüncü sezon Sakson kraliyet ailesini kargaşa içinde bıraktı, bu yüzden Timothy Innes’i King Edward olarak, Millie Brady’yi Lady Aethelflaed olarak ve muhtemelen Eliza Butterworth’u Lady Aelswith olarak görmemiz muhtemel.
Adrian Schiller, zalim ve sinsi Aethelhelm rolünü yeniden canlandıracağını doğruladı, ancak gelecek sezondan canlı çıkacağı konusunda pekte iyimser değil .
Bu oyuncuların birçoğu, beşinci sezonun çekimlerinin başlamasını kutladı ve kutlamada yukarıda bahsedilen isimlerin birçoğu yer aldı, bu da onların gerçekten rollerini yeniden canlandıracaklarını gösteriyor.

The Last Kingdom 5. Sezon Teorileri

The Last Kingdom 5. Sezon, The Saxon Stories: Warriors of the Storm ve The Flame Bearer’ın dokuz ve onuncu kitaplarına dayanan Netflix’teki bambaşak bir 10 bölümden oluşacak.
Resmi özet şöyle diyor: “Beşinci bölüm, Uhtred’in kaderinin Bebbanburg’dan daha fazlası olduğunu fark ettiğini görecek: İngiltere’nin geleceği buna bağlı. Kral Edward’ın ilk oğlu Aethelstan’ı bir savaşçı olarak eğitmekle yükümlü olan Uhtred’in hırsının daha da yüksek bir amacı olacak. Ancak bu kadere ulaşmak için Uhtred’in en büyük düşmanıyla yüzleşmesi ve en büyük kaybına katlanması gerekecek. ”
Dizi geçmişte sevilen karakterleri öldürmekten korkmadığı için hayranlar gelecek sezonda Uhtred’in kim veya neyi kaybedeceğinden şüphe duymayacaklar.
Buna ek olarak, Uhtred’in kızı Stiorra ile beklenmedik koşullar altında gerçek bir bağ kurmuş görünen esrarengiz Viking savaşçısı Sigtryggr arasında gelişen ilişki hakkında daha fazlasını görmeyi umuyoruz.