The Boys

The Boys ilk bölümü 26 Temmuz 2019’da yayınlandı ve şu an 2. sezonda 13 bölüm yayınlanmış bulunmakta. İzleyicileri tarafından çok sevilen The Boys dizisi 2020’nin en sevilen süper kahraman dizisi oldu diyebiliriz. Dizinin evrenini diğer süper kahraman dizilerinden tanımış olduğumuz Supernatural filminin yaratıcısı Eric Kripte oluşturmuştur. Dizinin yönetmenliğini ise Evan Goldberg ve Seth Rogen üstlenmektedir.

Dizinin başrolleri ise daha önceden Açlık Oyunlarında rol almış Jack Quaid, Antony Star ve Karl Urban vardır. Karl Urban da daha öncesinde Yüzüklerin Efendisi serisinde rol almıştır.

The Boys dizisinde süper kahramanlar süper güçlerini halkın yararına değil de kendi yararlarına kullanmaktadır. Süper kahramanların güçlerini ve ünlerini kötü kullandıkları bir evren dizide anlatılmaktadır. Bu durumdan rahatsız olan The Boys isimli insan ekibin yaptıklarını izleyeceksiniz.

 

The Boys 3. Sezonu Ne Zaman?

 

The Boys dizisi daha 2. sezon yayınlanmadan Amazon tarafından 3. sezon için izin almıştı. Dizinin 2. sezonu 4 Eylül’de yayınlanmaya başladı ve 8 bölüm yayınlandı. Preacher’in önemli yazarlarından Garth Ennis ve Darick Robertson’ın grafik romanlarından uyarlanan The Boys dizisi 2. sezonda ilk sezona göre daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başardı.

The Boys dizisinin 3. sezonu ise 1 Şubat 2021 tarihinde çekilmeye başlanacak. The Boys dizisinin 3. sezonunda evrendeki eski süper kahramanlar da hikayeye dahil edileceği söyleniyor. Dizinin 3. sezonuna yoğunlaşılırken Supernatural dizisinde 15 sezon rol alan Jensen Ackles’in de 3. sezonda rol alacağı duyuruldu. Ackles The Boys dizisinde Kaptan Amerikaya benzer nitelikte olan Soldier Boy karakterini bizlere canlandıracak.

Konuya göre Soldier Boy bu evrendeki ilk süper kahraman. 2. dünya savaşından sonra şöhrete kavuşan Soldier Boy diğer süper kahramanların da öncüsü niteliğinde.

Ayrıca dizinin 3. sezonunda yine Supernatural dizisinde oynayan Jeffrey Dean Morgan’ın da oynaması bekleniyor ama kesinleşmiş değil.

 

The Boys Konusu

 

The Boys, süper kahramanların güçlerini, şöhretlerini kötüye kullanımına karşı çıkan bir grup insanı konu alan bir dizi. Dizinin evreni de süper kahramanlar ve insanları içeriyor. The Boys ekibi kendilerini kanunu korumaya adayan bir grup insandan oluşmakta. Bu yolculukta onları zorlayıcı süper kahramanlar bekliyor ve amaçları ise o süper kahramanları gerekirse yok etmek.
The Boys dizisi Hughie Campbell ve Billy Butcher karakterlerinin tanışması ile başlıyor. Daha sonra Billy Butcher’ın kayıp eşini bulma yolunda ilerliyorlar. Buradan sonrası malum olan süper kahramanlar ile tanışma ve onları yok etmeye kadar gitmektedir. Spoiler niteliği taşımaması açısından daha fazla bahis edemesekte süper kahraman dizisi ve çizgi romanlarını seviyorsanız kesinlikle seveceğiniz bir seri.

The Boys dizisi sizlere daha önceden tanıdık geldiyse Garth Ennis’in çizgi roman serisini okumuş olabilirsiniz.

 

The Boys 2. Sezonda Hakkında

 

The Boys 2. sezon: Büyük Güç, Büyük Yozlaşma! Bir grafik romandan uyarlanan The Boys dizisi grafik romanlara tam bağlı kalmadan daha geniş bir senaryo ile karşımıza çıktı. Dizinin 2. sezonu final yaptı ve 3. sezonun çekimleri 3 Şubat’ta başlıyor. Peki 2. sezonda neler oldu?

4 Eylül’de yayınlanmaya başlayan 2 sezon muhteşem bir giriş yaparak Amazonda dizinin daha fazla kitleye ulaşmasını sağladı. İlk günden 3 bölüm yayınlanan The Boys dizisi 3. bölümden sonraki dizileri haftalık olarak yayınladı. Dizinin bu şekilde gelişmesinin Amazon Prime’da daha fazla kullanıcı tutmasından yana dizi yönetmeliği için pek iyi olmadı. Dizinin 2. sezonunun 3 sezona çok fazla belirsizlik ve 3 sezona çok bağlanmışlık olması izleyicilerden maalesef kötü yorum topladı.

 

The Boys Oyuncu Kadrosu

 

The Boys dizisinin efsanevi oyuncu kadrosu:

Karl Urban(Billy Butcher), Jack Quaid(Hughie Campbell), Antony Starr(John / Homelander), Erin Moriarty(Annie January / Starlight), Dominique McElligott (Queen Maeve), Jessie T. Usher (A-Train), Laz Alonso(Marvin / Mother’s Milk), Chace Crawford (Kevin / The Deep), Tomer Capon (Frenchie), Karen Fukuhara (Kimiko / The Female), Nathan Mitchell (Black Noir), Elisabeth Shue (Madelyn Stillwell), Aya Cash (Stormfront)

The Boys dizisinin yan rolleri:
Simon Pegg (Hugh Campbell), Jennifer Esposito (Susan Raynor), Colby Minifie(Ashley Barrett), Ann Cusack(Donna January), Christian Keyes (Nathan)

The Boys izlemek istiyorsanız Amazon Prime satın alarak ilk ay ücretsiz sonraki aylarda ise 7.90₺’ye üyeliğinizi yenileyebilirsiniz.